K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety online od 11 zł na termy, rabaty na wyciagi, bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy
Turnia w Bukowinie Tatrzańskiej

Wyciąg narciarski Turnia na Olczańskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej

Popularna kolejka krzesełkowa Turnia sprawia wiele emocji dla narciarzy

Dla osób nie lubiących daleko się przemieszczać od swojego miejsca zakwaterowania w Bukowinie Tatrzańskiej, a lubiących więcej adrenaliny związanych z prędkością jazdy dobrą wiadomością jest świetne usytuowanie wyciągu narciarskiego Turnia.

Zgodnie z nadaną nazwą zbudowany został on na kopulastym wzniesieniu o długości około 400 metrów i różnicy poziomów wynoszącej aż 90 metrów. Znakomitym ułatwieniem dla wygodnych narciarzy jest zastosowanie tutaj dwuosobowego wyciągu krzesełkowego o przepustowości około 1500 osób na godzinę.

Trasa jest codziennie ratrakowana i rewelacyjnie naśnieżana. Dwu metrowa warstwa śniegu jest nierzadkim widokiem nawet w marcu. Obok wyciągu znajduje się punkt gastronomiczny, wypożyczalnia nart oraz biuro instruktorów narciarskich. Zjazd trasą dostarcza wielu emocji i czasami możliwy jest wytyczonym kijami sportowymi slalomem. Obok Turni znajduje się też orczykowy wyciąg narciarski Zwyrtlik. W sumie właściciele stacji posiadają cztery wyciągi niedaleko siebie i co bardzo ważne, na każdy z nich obowiązuje ten sam skipass. Przepustowość wszystkich wyciągów wynosi 3500 osób na godzinę. Wszystkie czynne są od godziny 8-9.00 aż do ostatniego klienta.

Turnia jest kolejką krzesełkową na miarę mini alpejską1999-2021 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms