K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety online kulig, rabaty na wyciagi
Trasy rowerowe w Bukowinie

Najlepsze trasy rowerowe w Bukowinie Tatrzańskiej

Gdzie najlepiej udać się rowerem

Miłośnicy rowerów z pewnością wiedzą, gdzie znajduje się Bukowina Tatrzańska. To tutaj wszak odbywa się jeden z górskich odcinków znanego na całym świecie, kolarskiego igrzyska pod nazwą Tour de Pologne. Jeżeli organizatorzy tak uznanej imprezy rowerowej uznali, że Bukowina nadaje się do przeprowadzenia tego skomplikowanego przedsięwzięcia, to z pewnością amatorzy tego sportu również znajdą w tym rejonie wiele tras rowerowych odpowiadających ich umiejętnościom i oczekiwaniom. Warto zauważyć też, że w przeddzień oficjalnego wyścigu odbywają się tutaj zawody amatorów na trasie zaplanowanej właśnie na potrzeby tej wielkiej imprezy. Sam wyścig jest transmitowany aż do 60 krajów na świecie. Można powiedzieć, że gmina korzysta na tych relacjach po wielokroć.

Już na kilka tygodni przed zawodami w Bukowinie Tatrzańskiej pojawiają się pierwsi zawodowi i amatorscy kolarze chcący zarówno potrenować, jak i sprawdzić swoje możliwości na niezwykle trudnych i wytrzymałościowych podjazdach. Pierwszym z nich jest oczywiście podjazd z Białego Dunajca do Gliczarowa. Jeżeli ktoś nie wierzy, że na tym podjeździe czasami trzeba zejść z roweru i go po prostu prowadzić – to należy spróbować. Drugim podjazdem jest Rusiński Wierch biegnący do stacji CPN. Tamtędy zjeżdżają kolarze z zawrotną prędkością około stu kilometrów na godzinę. Można poczuć przypływ adrenaliny zjeżdżając, lub pomęczyć się trochę podczas tego podjazdu. Niezwykle atrakcyjna widokowo jest także trasa do Czarnej Góry Zagóry.

Wijąca się serpentynami droga, na całej długości zapewnia niesamowitą panoramę tatrzańską. Tu zresztą objazd wszystkich bukowiańskich wierchów i przysiółków dostarczy nam tych samych emocji widokowych. Wystarczy podczas pobytu obrać dowolny kierunek świata i zapewnić sobie wiele wrażeń rowerowych na kilka godzin z rzędu. Dla najbardziej wymagających polecamy też trasy można powiedzieć ,,międzynarodowe”. Stąd blisko przecież do Słowacji. Najmniejszą pętlę wykonamy przekraczając granicę w Jurgowie i powracając przez granicę w Łysej Polanie.

Droga jest fantastyczna i mało uczęszczana – tiry mają tutaj zakaz wjazdu. Ta trasa rowerowa, to jednak wielogodzinny wysiłek. Warto ze sobą zabrać ciepłą odzież, dużo picia i coś od deszczu. Z pewnością przydadzą się sakwy a przynajmniej pojemna torba na kierownicę lub pod siodło. Ekstremaliści mogą spróbować też nie lada wyczynu. To objazd dużą pętlą tatrzańską u stop Tatr po obu stronach granicy. To trasa osiągalna w ciągu jednego dnia tylko dla prawdziwych wyczynowców. Liczy niespełna dwieście kilometrów i na całe życie zapewnia niezwykłe wrażenia. Widoki podczas całej podróży zapierają dosłownie dech w piersiach i dostarczają na tyle wysiłku, że mogą stanowić koronny program pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej. Mniej wprawni rowerzyści mogą podzielić tą wyprawę na dwa odcinki. Wiąże się to z noclegiem albo pod namiotem, albo w którymś z licznych pensjonatów po słowackiej stronie. Polecamy tą trasę, ale tylko dla tych, którzy rzeczywiście mogą się z nią zmierzyć.

Trasa rowerowa w Bukowinie na wiele dni pobytu

Droga zimą w Bukowinie

1999-2024 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms