K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy
Termy w Bukowinie Tatrzańskiej

Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej

Co oferują termy w Bukowinie?

Bukowina Tatrzańska ściąga jak magnes nie tylko narciarzy przybywających tłumnie w okresie zimy. Od kilku lat stanowi również centrum rekreacji całorocznej. Dzieje się tak za sprawą słynnych w kraju i za granicą basenów termalnych. Modne wśród aktorów i biznesmenów kąpiele lecznicze uzupełnione są świetnie przygotowaną infrastrukturą służącą do zabawy, i to nie tylko najmłodszych jej użytkowników. Aquapark w Bukowinie uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych w Europie. Opinii tej sprzyja zapewne fakt, iż zachodni konkurenci wybudowali swoje obiekty wiele lat temu, a bukowińscy inwestorzy całkiem niedawno – korzystając z dużo nowocześniejszych technologii. Modzie na wizytę w basenach termalnych Bukowiny sprzyja bardzo rozwinięta baza noclegowa.

Praktycznie przez cały rok można tu znaleźć noclegi na każdą kieszeń i dowolnym wyposażeniem. Sam Aquapark jest zasilany gorącą wodą pobieraną w bezpośredniej od niego odległości z odwiertu mającego głębokość niemal trzech kilometrów. Temperatura wody na wejściu wynosi 64,5° Celsjusza. Woda oznaczona została jako roztwór siarczanowo-chlorkowo-wapniwo-sodowy przy stopniu mineralizacji wynoszącym 1,5 g/dm3. Jej stosunkowo niska zasadowość i dobroczynne dla ludzkiego organizmu właściwości pozwalają skutecznie promować ją jako środek leczniczy oraz rehabilitacyjny na szereg schorzeń. To między innymi obniżenie stresu, poprawa zdrowia psychicznego, wzmocnienie odporności na chorobę Parkinsona i Alzheimera, osłabienie dolegliwości serca, stabilizacja tętna i poprawa układu krążenia. Jednymi z najważniejszych składników bukowińskich wód termalnych są sód, wapń, chlor, potas, siarka, magnez oraz chrom. W rozbudowanym kompleksie znajduje się dwadzieścia basenów termalnych o stałych temperaturach wody o rozpiętości od 30 do 36° Celsjusza w zależności od wyboru basenu. Część z nich znajduje się na zewnątrz z możliwością pływania nawet w okresie zimowym, co znacznie podnosi atrakcyjność kąpieli. Wśród nich znajdują się:

 •  "Niebiesko dolina" (głębokość 1,35 metra – hydromasaż, funkcja rekreacyjna)
 •  "Cepersko płań" (basen do pływania, głębokość 1,5 metra)
 •  "Jaskinia nad Porońcem" (zabawa z silnym prądem i hydromasaż w oryginalnej grocie skalnej, głębokość 1,3 metra)
 •  "Corny staw" (dla młodzieży i osób dorosłych – 2 zjeżdżalnie, głębokość 1,2 metra)
 •  "Letnie mocydełko" (basen dla najmłodszych, głębokość 0,4 metra)
 •  "Zostawnica zewnętrzna" (dla starszych dzieci, głębokość 0,7 metra).

Wewnątrz budynku znajdują się następujące baseny:

 •  "Banior basisty" (do rekreacji i hydromasażu, głębokość 1,35 metra)
 •  "Bulgotnik" (mały basenik z hydromasażem, głębokość 1,3 metra)
 •  "Bystry potok" (zabawa z nurtem potoku przeznaczona dla dzieci, głębokość 0,4 metra)
 •  "Mocydełko" (basenik dla najmłodszych, głębokość 0,4 metra)
 •  "Zostawnica" (dla młodzieży, głębokość 0,7 metra)
 •  oraz dodatkowe 2 baseny z funkcją hydromasażu

W Aquaparku ponadto można skorzystać z plaży "Zohylina", profesjonalnego centrum SPA, i aż 8 rodzajów saun (w tym między innymi fińskie, łaźnie parowe, infrared, lakonium). Na terenie kompleksu działa też cały rok lokalna restauracja. Powierzchnia wszystkich basenów w termach bukowińskich wynosi 1885 metrów kwadratowych przy pojemności 2260 metrów sześciennych.

Aquapark w Bukowinie Tatrzańskiej jest najbardziej modny w Polsce


1999-2024 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms