K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy
Brzegi noclegi

Noclegi w Brzegach

Brzegi oferują noclegi gwarantujące prywatność

Wieś Brzegi jest położona niemal w całości w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Może to być uznawane przez niektórych za mankament, ale w rzeczywistości stanowi jeden z najważniejszych argumentów za wynajmowaniem noclegów w tej podhalańskiej miejscowości. Każdy, kto poszukuje ciszy i spokoju znajdzie je właśnie w Brzegach. Wieś jest zasadniczo skoncentrowana wzdłuż jednej ulicy położonej powyżej potoku Brzegowego. W jej obszar wchodzi najsłynniejsza w Polsce Głodówka, szeroko opisywana w mediach ze względu na najlepszą panoramę Tatr. Zdjęcia z tego miejsca można oglądać nie tylko na portalach internetowych, ale również w galeriach znanych fotografików pejzażowych.

Brzegi znajdują się również nad rzeką Białką uwielbianą przez wczasowiczów i wędkarzy. Prowadzi do niej stroma miejscami droga prowadząca bezpośrednio przez wieś (w zimie konieczne są łańcuchy dla niewprawnych kierowców). Do Brzegów można dostać się zarówno z Bukowiny Tatrzańskiej, jak też z Jurgowa. Oba dojazdy są wytyczone drogą asfaltową i nie sprawiają żadnych problemów. W granicach wsi znajduje się malutka osada Rynias składająca się zaledwie z kilku domów. Prowadzi do niej leśna droga, niemal niedostępna zimą. Ciekawostkę w tej osadzie stanowi fakt, że wykupił tam dom mieszkalny i kawałek gruntu znany aktor polski, poszukujący na Podhalu oazy ciszy i spokoju.

Położenie wsi stanowiło inspirację dla wielu poetów ludowych oraz malarzy tworzących pełne kolorytu pejzaże górskich osad. Według niepotwierdzonych dokumentami informacji, Brzegi powstały w połowie siedemnastego wieku. Pierwsze wzmianki pojawiały się jednak około sto lat wcześniej. Osada ze względu na trudne warunki rolnicze rozwijała się niezwykle wolno i była okupiona wcześniejszym wyrębem lub wypaleniem rozległych lasów. Głównym źródłem dochodów pierwszych mieszkańców było pasterstwo, bardzo prymitywne rolnictwo (ziemniaki i owies) oraz pozyskiwane z wyrębu lasów drewno. Na dzień dzisiejszy wieś liczy niespełna tysiąc mieszkańców i posiada bazę noclegową obliczoną na kilkaset turystów. We wsi znajduje się szkoła, kościół, remiza OSP, kilka sklepów oraz kilka wyciągów narciarskich. Noclegi w Brzegach polecamy zwłaszcza osobom unikającym tłoku i wszędobylskiemu snobizmu rozpowszechnionemu wśród małomiasteczkowych ,,celebrytów”.

W Brzegach najwięcej noclegów jest w kwaterach prywatnych


1999-2024 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms