K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy
Wyciągi narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej

Jakie wyciągi narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej

Sprawdź ofertę wyciągów i stacji narciarskich w Bukowinie

Szukając w Polsce namiastki warunków alpejskich, trudno nie zgodzić się z faktem, że takowe znajdują się wyłącznie na Podhalu. O ile prekursorem w dziedzinie rozwoju sportów zimowych było Zakopane, to Bukowina Tatrzańska w tej rywalizacji zdecydowanie plasuje się na drugim miejscu. Wykorzystanie naturalnego skarbu gminy jakim jest biały puch wcale nie było rzeczą tak oczywistą, jak w krajach zachodnich. W latach siedemdziesiątych wszechobecny ustrój komunistyczny skutecznie blokował wszelkie inicjatywy przedsiębiorczości prywatnej. Znany upór górali przełamał jednak ustrojowe bariery.

Pierwsze wyciągi pojawiły się na Wysokim Wierchu – najwyższym wzniesieniu wsi. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Tłumy pierwszych narciarzy stały się zwiastunem nadchodzącego, narciarskiego eldorado. Wysoki Wierch spełniał (i spełnia również dzisiaj) dodatkowe kryteria wielkiej atrakcyjności białego szaleństwa. Łagodnie opadające i długie stoki są wręcz idealne do nauki jazdy zarówno dla dzieci jak i dorosłych, pozwalając bezpiecznie szusować całym rodzinom. Długi okres zalegania pokrywy śnieżnej skutecznie dopełnia świetnych warunków narciarskich na opisywanym stoku. Kontynuacja procesu powiększania zimowej infrastruktury nastąpiła dopiero w latach dziewięćdziesiątych.

Śladem Wysokiego Wierchu poszły Wierch Olczański, Rusiński czy Kramarski. Prawdziwym przełomem okazał się jednak początek XXI wieku. W jednej z gminnych wsi – Białce Tatrzańskiej zebrały się dziesiątki inwestorów i setka właścicieli prywatnych gruntów. Owocem spotkania stała się bezprecedensowa na skalę Polski inwestycja obejmująca narciarski kompleks o skali na miarę alpejskich kurortów. W kilka następnych lat zagospodarowano kolejne bukowiańskie góry. Powstały stacje w Jurgowie i Czarnej Górze. Monopol Zakopanego został przełamany na zawsze a gmina Bukowina Tatrzańska została niekwestionowanym liderem sportów zimowych w naszym kraju. Zapraszamy do wybierania stoków i licznych wyciągów narciarskich według swojego kryterium. Warto pamiętać, że wyciągi narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej są najlepiej wyposażone w całej Polsce.

ZOBACZ LISTĘ WYCIĄGÓW NARCIARSKICH W BUKOWINIE

Na Wysokim Wierchu powstał pierwszy wyciąg narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej1999-2024 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms