K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy
Termy w Białce Tatrzańskiej

Baseny termalne w Białce Tatrzańskiej

Co oferuje Aquapark w Białce Tatrzańskiej?

Bogactwo gorących źródeł podziemnych w gminie Bukowina Tatrzańska sprzyja również konkurencji w budowaniu basenów termalnych. Taką okazję wykorzystała właśnie Białka Tatrzańska projektując i wdrażając w życie własny Aquapark rywalizujący z termami w Bukowinie. Taka konkurencja wewnątrz gminnych wsi posiada jednak zdrowe podstawy. Obydwie propozycje różnią się zarówno ceną, jak i różnorodnością oferowanych w pakiecie usług.

Baseny termalne w Białce Tatrzańskiej są przede wszystkim zlokalizowane w bezpośredniej bliskości kompleksu narciarskiego, dokąd można udać się na narty dosłownie na piechotę. Cały kompleks sportowo turystyczny i narciarski jest skonsolidowany w jednym miejscu. Aquapark Białka Tatrzańska składa się z dwóch, powiązanych ze sobą zespołów pod wspólną nazwą ,,Terma Bania”. Miejsce to szybko pozyskało tłumy gości, zwłaszcza licznych wizyt rodzin z małymi dziećmi, jak również celebrytów odwiedzających termę w celach leczniczych i uzdrowiskowych. Cała powierzchnia dostępnych basenów zewnętrznych i wewnętrznych wynosi tu około 1382,67 metrów kwadratowych. Temperatura wody w tych basenach osiąga zaś przedział od 20 do 38° Celsjusza.

W całym kompleksie znajduje się łącznie 14 basenów zainstalowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Wszystkie podzielone są na strefę głośną oraz strefę cichą wyznaczająca poziom dopuszczalnej zabawy wodnej. W części głośnej możliwa jest rozrywka rodzinna. Obszar ten w swojej propozycji oferuje gorący brodzik dla maluchów o temperaturze 32-34° Celsjusza, który jednocześnie wyposażono w takie gadżety jak stały strumyk z nurtem wody, niewielką zjeżdżalnię dla najmłodszych, parasol wodny z hydromasażem, mokry placyk zabaw posiadający interaktywne przedmioty do gier oraz w tak zwany ,,jeżyk” wodny. Odmienną atrakcją jest tutaj również popularny basen główny. Woda w tym basenie utrzymywana jest w temperaturze od 30 do 32° Celsjusza. Znajdziemy tutaj zarówno zabawną karuzelę wodną, miejsce do gier zespołowych, wymagającą nieco wysiłku przeprawę linową, ściankę do wspinaczki, rozliczne kaskady masujące ciało, armatki wodne, super szeroką zjeżdżalnię wodną oraz najnowsze rozwiązanie technologiczne w postaci sztucznej fali rodem z Wave Ball.

Dla nie usatysfakcjonowanych i dorosłych amatorów wodnego szaleństwa wewnątrz Aquaparku znajdziemy też coś dla leniuchów. To dodatkowy basen rekreacyjny z temperaturą wody 32-34° Celsjusza. Jest on wyposażony w ławeczki do rehabilitacyjnego masażu, gejzery wodne masujące dolne kończyny oraz kaskadę wody (wodospad). W tej strefie, umieszczonej jednak na zewnątrz budynku zlokalizowano dodatkowy brodzik dziecięcy, aż pięć wanien jacuzzi z bieżącym obiegiem gorącej wody oraz dodatkowe atrakcje dla wszystkich użytkowników. Wśród nich są: długa zjeżdżalnia A anakonda (120 metrów długości), zjeżdżalnia na dmuchanych pontonach (100 metrów długości) oraz zjeżdżalnia "Turbo slide" (75 metrów długości).

Strefa Głośna przeznaczona jest również dla głodomorów. Tutaj znajduje się bowiem bar gastronomiczny o nazwie ,, Bar Mokrej stopy". Czego zatem oczekiwać po strefie Cichej?. To przede wszystkim raj dla wczasowiczów poszukujących wyciszenia i relaksu pozbawionego wrzawy, przypisanej tłumnie odwiedzanym miejscom. W centrum tej strefy znajduje się basen służący do rekreacji o temperaturze wody sięgającej 36° Celsjusza. Ten cieplicowy basen połączony jest ze zbiornikami zewnętrznymi wyposażonymi w gejzery, armatki, stacje masażu, kaskady, wodospady, jak również w leżanki wodno powietrzne.

Drugi z basenów strefy Cichej posiada temperaturę wody sięgającej nawet 40° Celsjusza i posiadając wyżej wymienione atrybuty swoim zasięgiem obejmuje nawet strefę zewnętrzną. Dla wodniaków nie przestraszonych trzaskającym na dworze mrozem, gwarantuje niezapomniane widoki na rozległą panoramę Tatr. Strefa Cicha to również miejsce spożywania posiłków oraz relaksu w jacuzzi. Tu znajdziemy bowiem i restaurację i intymny przybytek relaksu jednocześnie. Tryskające z głębi ziemi źródło wody termalnej osiąga temperaturę 73° Celsjusza. Jej mineralizacja zaś to aż 1786,3 mg/dm3. Optymalna zawartość dobroczynnych dla organizmu ludzkiego składników zawiera następujące elementy: wapń, magnez, żelazo, siarka, sód, potas oraz miedź. Potwierdzone działanie tych składników mają oddziaływanie lecznicze między innymi na depresję, redukcję chorób serca, uporczywego bólu głowy, stresu lub innych chorób i urazów wymagających długotrwałej rehabilitacji.

W basenach termalnych Białki Tatrzańskiej można też skorzystać z funkcji saunarium. W tym kompleksie znajdziemy zarówno saunę suchą, parową, saunę o temp. od 60 do 65° Celsjusza i wilgotności do 40%, wygodną kabinę relaksacyjną z promieniowaniem UVB i UVC, suchą saunę z piecem do gotowych naparów o temp. 90° oraz saunę usytuowaną na zewnątrz o temp. do 90°. W tej części można też odwiedzać drink bar oraz Spa & Wellness. W Aquaparku w Białce Tatrzańskiej spotkamy się też z lokalną ciekawostką. Jest nią dach z naturalną roślinnością, który w całości pokrywa powierzchnię całego kompleksu wodnego.

Baseny termalne w Białce maja dach pokryty roślinnością1999-2024 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms