K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety online od 11 zł na termy, rabaty na wyciagi, bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy
Rusin-ski w Bukowinie Tatrzańskiej

Wyciąg narciarski Rusin Ski na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej

Nagrodzona kolejka krzesełkowa Rusin Ski wciąż na topie

Bez wątpienia najbardziej okazałą stacją narciarską zlokalizowaną w Bukowinie Tatrzańskiej jest kompleks wyciągów Rusin-Ski. To nieco oddalone od zabudowań wiejskich wzgórze cieszy się wspaniałą panoramą tatrzańską ze szczytu i spływając w kierunku północnym, długo zalegającą pokrywą śniegu. Szerokie zbocze umożliwiło instalację wielu wyciągów, w tym również czteroosobowej kolejki krzesełkowej.

Cały stok jest znakomicie utrzymywany, nie tylko poprzez stałe naśnieżanie, ale również skuteczne oświetlenie i bieżącą pracę ratraków. Stacja przyciągając z Polski całe rodziny z dziećmi dysponuje nadzwyczaj bogatą ofertą skierowaną również do snowboardzistów, amatorów carvingu i snowtubingu a nawet trenujących zawodników. Sprzyja temu długość stoku dochodząca do 700 metrów oraz intensywny spadek przekraczający różnicę poziomów w wysokości 150 metrów. W skład stacji wchodzą dwa wyciągi orczykowe, kolej krzesełkowa oraz bezpieczny wyciąg dla dzieci. Dla osób początkujących do dyspozycji jest oddany osobny wyciąg szkoleniowy, w bezpieczny sposób odseparowany od tras zjazdowych.

Szerokość stoku pozwoliła właścicielom stworzyć także trasę sportową. Można na niej spróbować jazdy slalomem na profesjonalnych tyczkach. Przepustowość kompleksu wynosi około 3000 osób na godzinę. Infrastruktura zorganizowana przy stacji zapewnia opiekę instruktorów narciarskich, spożycie posiłków w punkcie gastronomicznym lub karczmie, kupienie lub wypożyczenie sprzętu narciarskiego oraz dogodne warunki do pozostawienia samochodu na bardzo rozległym parkingu. Dla bardzo zaawansowanych narciarzy funkcjonuje tu również Centrum Testowe. Można w nim sprawdzić zarówno swój, jak i wypożyczany sprzęt do jazdy.

Stacja oferuje dla grup zorganizowanych szereg rabatów oraz programów lojalnościowych, umożliwia też przechowywanie sprzętu do następnego sezonu zimowego. Sporą ciekawostką jest fakt, że Rusin-Ski dwukrotnie został wybrany w konkursie na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski w latach 2011 i 2012. Założycielem tego popularnego kompleksu i jednocześnie trenerem pracującym na stoku jest Bartek Ptak. Jest on wielokrotnym mistrzem Polski w kategorii amatorów w slalomie gigancie oraz medalistą mistrzostw Polski w carvingu.

Potwierdzeniem jakości stacji narciarskiej Rusin Ski jest Bartek Ptak1999-2021 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms