K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety online od 11 zł na termy, rabaty na wyciagi, bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy
Wysoki Wierch - Bukowina Tatrzańska

Wyciąg narciarski na Wysokim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej

Co sprawia, że wyciąg ,,Niedźwiadek” jest tak popularny w Bukowinie

Na Wysokim Wierchu działają trzy wyciągi orczykowe o długości od 500 do 680 metrów. Ukształtowanie terenu sprawia, że zagospodarowane wyciągami stoki są wprost idealne dla rodzinnych wypraw narciarskich. Dzieci (i dorośli również) mogą swobodnie pobierać naukę jazdy z instruktorem, podczas gdy rodzice swobodnie będą szusować, nie spuszczając z oka swoich pociech.

Najdłuższym z nich jest wyciąg o wdzięcznej nazwie ,,Niedźwiadek”. Jest jednym z pierwszych, jakie powstały na terenie Bukowiny Tatrzańskiej. Różnica poziomów między stacją dolną i górną wynosi 60 metrów i jest wystarczająca zarówno do osiągania przyzwoitych prędkości, jak i zachowania pełnej nad nią kontroli. Wszystkie stoki są bardzo szerokie, sztucznie naśnieżane i wyrównywane ratrakiem. Z uwagi na wysokość (1000 m.n.p.m.) długość zalegania pokrywy śniegu umożliwia bezproblemową jazdę od grudnia do końca marca.

Pozostała infrastruktura narciarska na Wysokim Wierchu również nie pozostawia złudzeń, co do długiej tradycji działania kompleksu. Działa tutaj kilka punktów gastronomicznych oraz karczma ,,Wanta” w której można zjeść regularny obiad. Kilka wypożyczalni nart, kilkunastu instruktorów narciarskich oraz bardzo szeroki wachlarz ofert noclegowych (nawet do 900 miejsc w okolicy) – dopełniają pozytywnego wizerunku narciarskiego kompleksu. Jednym z wielu atutów jest tutaj równiez sporo miejsc parkingowych. Pomijając miejsca przy okolicznych kwaterach prywatnych, skąd szybko można dojść na piechotę, nad samymi wyciągami narciarskimi są dwa parkingi na około 150 samochodów osobowych. Jedną z najbardziej cenionych atrakcji tej lokalizacji, jest też bliskość basenów termalnych w Bukowinie, gdzie po trudach szusowania można zrelaksować się w gorących wodach Podhala. Odległość około 1000 metrów można pokonać albo piechotą, albo w kilka minut samochodem – teren przy basenach posiada parkingi umożliwiające pozostawienie samochodu w bezpośredniej odległości od term.

Wyciągi na Wysokim Wierchu są czynne od godziny 9.00 do ostatniego narciarza. Personel techniczny jest bardzo pomocny w zapinaniu niewprawnych dzieci do orczyka i reaguje jego błyskawicznym zatrzymaniem w każdej, kłopotliwej sytuacji. Przepustowość wyciągu wynosi około 600 osób na godzinę. Sporą prywatność nauki jazdy zapewniają też instruktorzy narciarstwa. Bez obaw można u nich pobierać podstawowe nauki, nie stresując się upublicznieniem jego efektów.

Wyciąg o najstarszych tradycjach znajduje się na Wysokim Wierchu1999-2021 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms